Združenie zázračnej medaily

Združenie Zázračnej medaily

je verejné združenie veriacich, ktoré sa zrodilo, aby sa šírilo veľké posolstvo zjavení Panny Márie sv. Kataríne Labouré v roku 1830. Počas druhého zjavenia 27. novembra 1830 Panna Mária žiadala aby sa dala raziť medaila a aby sa šírilo jej posolstvo do celého sveta. Nebeská matka sľúbila, že vyprosí u Boha potrebné milosti všetkým, ktorí ju budú s dôverou nosiť a denne sa modliť povzdych: “Bez hriechu počatá Panna Mária oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame.” 8. júla 1909 svätý Pius X.  schválil Združenie Zázračnej medaily s univerzálnym charakterom pre celú cirkev. Apoštolátom tohto združenia je Podomová návšteva Panny Márie Zázračnej medaily.

V našej farnosti po súhlase pána farára, sa 24. júla 2022 uskutočnilo stretnutie s rehoľnými sestričkami z Dolného Kubína, sestrou Gemou a sestrou Adelou, ktoré nám pri svätých omšiach v krátkosti predstavili o čo ide. Poobede po 14. hodine pripravili krásnu a hodnotnú prezentáciu o Združení Zázračnej medaily, o zjaveniach Panny Márie, dozvedeli sme sa viac zo života svätej Kataríny Laboure a o prijatí kaplnky Panny Márie Zázračnej medaily do našich domácností. Postupne sa zapísalo a prihlásilo do 50 rodín. Máme aj jednu rómsku skupinu, ktorú vedie pán kaplán. Dňa 8. augusta 2022 nám na slávnostnej sv. omši požehnal a odovzdal štyri kaplnky Páter Misijnej spoločnosti vincentskej rodiny Dominik Pavol a týmto dňom sme vstúpili do Združenia Zázračnej medaily. Kaplnky putovali do našich rodín. Tri sú v našej farnosti a filiálke Stará Lesná, jedna išla do rómskej osady. Možnosť prihlásiť sa do skupiny s túžbou pravidelne prijímať Pannu Máriu je neustále. Ku dnešnému dňu máme prihlásených 103 rodín, na nástenke je zoznam rodín ku komu a kedy Panna Mária príde. Do každej prihlásenej rodiny prichádza Panna Mária na týždeň. Cieľom je, aby sa členovia rodiny stretávali pri spoločnej modlitbe a aby sa stala skutočnosťou myšlienka svätého Jána Pavla II: “Rodina, ktorá sa modlí zostáva jednotná.”

So srdečným pozdravom Adriána Košárová

Zoznamy nájdete na tomto odkaze:

• odkaz sa dá momentálne otvoriť iba na počítači